Nadmierna potliwość jest spowodowana przez nadaktywność gruczołów potowych, które są elementem strukturalnym gruczołów wydzielania wewnętrznego.

Blizny znajdujące się na ciele człowieka stanowią dokuczliwy i szpecący problem. Szczególnie wtedy, gdy występują na twarzy lub na często odsłanianych częściach ciała jak nogi i ręce. Blizny pourazowe, pooperacyjne czy potrądzikowe stanowią ogromny dyskomfort psychiczny dla posiadających je pacjentów.

Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej jest problemem wielu osób i może dotyczyć różnych rejonów ciała. Z niektórych partii ciała możemy się go pozbyć stosując odpowiednią dietę oraz treningi. Niestety są miejsca, które nie poddadzą się diecie, ani ćwiczeniom.

Skóra szyi i dekoltu jest szczególnie wrażliwa i podatna na wysuszenie oraz wcześnie pojawiające się zmarszczki. Jako bardzo delikatny obszar szybko traci elastyczność. Bruzdy i zmarszczki pojawiają się na niej już w młodym wieku, czasami po 20 roku życia, zwłaszcza u osób korzystających z solarium.

Cellulit to przypadłość wybitnie kobieca. Jest uciążliwym defektem, który pojawia się w coraz wcześniejszym wieku i nie oszczędza nawet szczupłych kobiet. Dotyka prawie 80% kobiet przed 30. rokiem życia.
Jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu są zaburzenia hormonalne. Przede wszystkim podwyższona ilość estrogenów („hormony kobiecości”), która powoduje zwiększoną przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych.

Rozstępy to nieestetyczne zmiany skórne, które najliczniej pojawiają się w następstwie znacznego, gwałtownego przybrania na wadze,  w okresie ciąży i dojrzewania. Dużą rolę odgrywają równie czynniki genetyczne i zażywane leki (sterydy). Najczęściej występują w obrębie skóry brzucha, ud, pośladków i ramion. 

Dłonie to wizytówka zadbanej i eleganckiej kobiety. To element naszego ciała, na który zwracamy szczególną uwagę poznając nową osobę. Dłonie są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury i kontakt z detergentami. Skóra w tym obszarze ciała jest bardzo uboga w gruczoły łojowe, dlatego niepielęgnowana staje się suche , szorstka i pokryta licznymi zmarszczkami.

Nadmierne wypadanie włosów może być skutkiem złej diety i długotrwałego silnego stresu. To również częsta reakcja na chemioterapię i leki przeciwdepresyjne. Zdarza się też po operacji związanej z dużą utratą krwi. Najczęstszą postacią łysienia jest jednak łysienie typu męskiego (androgenowe). Dotyczy ono ok. 60 proc. mężczyzn powyżej 50. roku życia.

4 powody dla których warto nam zaufać!

Specjalistyczna wiedza

Nieustannie pogłębiamy swoją wiedzę i
śledzimy światowe trendy w dziedzinie
medycyny estetycznej.

Pasja i doświadczenie

Cenimy piękno i rozumiemy potrzebę podkreślania
piękna ciała. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej
wykonujemy od kilkunastu lat.

Nowoczesny sprzęt

Korzystamy z urządzeń medycznych najnowszej
generacji renomowanych światowych marek, które
przynoszą spektakularne efekty i są bezpieczne dla
naszych Pacjentów.

Renomowane marki

Wykorzystujemy preparaty i kosmetyki renomowanych
marek, których skuteczność potwierdzona jest
wieloletnimi testami i badaniami.

W czym możemy ci pomóc? Wybierz problem dla którego szukasz rozwiązania

Kontakt

Estetiqa - Gabinet Medycyny estetycznej
ul. Odkryta 31, 03-140 Warszawa

Zegar

zapraszamy

poniedziałek-sobota
godziny ustalane indywidualnie